ابزار هدایت به بالای صفحه

مسجد عبدالله بانو شهرستان شوشتر - خادمین 70سال گذشته تا هم اکنون مسجد عبدالله بانو شهرستان شوشتر

خادمین 70سال گذشته تا هم اکنون مسجد عبدالله بانو شهرستان شوشتر

مساجد، بقاع و امکان متبرکه در سراسر جهان از دیرباز مأمن و ملجأ مومنین و مومنات و محلی برای تقرب و نزدیکی به خدای متعال بوده است. مراجعه آحاد مردم به این اماکن مقدس و برگزاری مراسم و آئین های مذهبی اعم از سوگواری در شهادت ائمه اطهار علیهم اسلام تا گرامیداشت جشن ها و اعیاد اسلامی، برپایی جلسات قرائت قرآن، دعا و زیارات، مجالس ختم و... همه و همه نیازمند تدارک، تهیه و برنامه ریزی مدون توسط افراد دلسوز و خدومی است که به منظور برگزاری هر چه بهتر این مراسم از جان و دل تلاش و کوشش می کنند. خوشبختانه همیشه و در همه حال بوده و هستند افرادی که در این امور خیر و خداپسندانه پیشرو و ثابت قدم باشند.

مسجد عبدالله بانو نیز به مانند سایر مساجد و امکان مذهبی و مقدس شهرستان شوشتر از دیرباز محل خدمت و عرض ارادت بسیاری از مومنین و مومنات به درگاه الهی و ساحت مقدس خاندان عصمت و طهارت بوده است. پر واضح است اسامی و شرح حال بسیاری از این مردم متدین و با ایمان که به عنوان خدام و مریدان مسجد در طول سالیان درازی که از تاسیس و بنای اولیه آن می گذرد، اکنون بر ما پوشیده و مخفی است. لیکن اینان با خدای خود و صاحب این بیت معامله نمودند و چه متاعی با ارزش تر از آن؟ البته تمام ایشان مأجور خواهند بود، چراکه خدای متعال اجر محسنین و نیکوکاران را هرگز ضایع نخواهد کرد.

به هر روی، برماست که در این فرصت مقتضی از آنانی که در یاد داریم و می شناسیم، - چه بی واسطه و چه باواسطه - یادی کنیم و طلب آمرزش و غفران الهی برای رفتگان و طول عمر با عزت و شرافت و حسن عاقبت برای بازماندگان نمائیم.

اسامی خدامین مسجد که به رحمت الهی پیوستند: مرحومین (سید نور الدین امام، سید ابوالحسن اَفقه "داماد علامه شیخ ره"، شیخ هادی جهانگیری، شیخ عبدالهادی نوروزی، حاج ابراهیم نَعلبند، حاج طاهر کُرک زن، حاج مهدی بقالپور، حاج محمد علی شالباف، مشهدی رضا خلیقی، مشهدی رمضان قاسمی، کربلائی محمد کاظم شالباف، مشهدی جواد گرامی، حاج سید مهدی مطهر، کربلائی حسین صابرزاده " موذن مسجد حاج عبدالرسول عِشرتی، حاج غلامحسین ابریشمکار، مشهدی مندنی بقال شریف، سید محمد طباطبائی، کربلائی حسن شالباف، حاج حسین دَرعلی، حاج محمد ثُبوتکار، حاج محمد کوچکی، حاج مهدی مِشک، حاج اکبر خرمی، مشهدی مجید مریدخضر، استاد مندنی سقائیان، حاج احمد زعفرانی، مشهدی رضا دانشخواه، آقای کیانی، آقای رحمت الله پنیری، آقای شرف الدین، آقای کاظم پنیری، ملانظر علی و... )  

گفتنی است اسامی فوق مربوط به خدامین 70 سال اخیر مسجد است و پیش از آن بر ما پوشیده و مخفی است. همچنین از بین نسل قدیم هنوز هستند کسانی که در قید حیاتند و خدمات ایشان همچنان سر منشأ خیر و برکت است، مانند آقای حاج محمد تقی صابرزاده (مسئول جلسه قرآن ماه مبارک رمضان) و مشهدی مهدی شالباف (خادم و موذن مسجد) و...

از درگاه احدیت برای درگذشتگان طلب آمرزش و برای حاضرین طول عمر با صحت و عافیت مسئلت داریم. 

باتشکر از آقایان حسین مرشد و مهدی نجیب
طبقه بندی: خادمین 70سال گذشته تا هم اکنون مسجد عبدالله بانو، 

تاریخ : 1394/06/25 | 23:54 | نویسنده : واحد فرهنگی مسجد عبدالله بانو | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات